Érvényesült a papírforma a szezon utolsó szlalomján a hölgyeknél, Mikaela Shiffrin éppoly félelmetes dominanciával nyerte a versenyt, mint az összes többit, amin rajthoz tudott állni. A szakági kristálygömböt így Frida Hansdotter gyűjtötte be, aki kóros szerencsétlenségéből jóváírt valamit ezzel. A svéd a harmadik, a szlovák Veronika Vélez-Zuzulová pedig a második helyen végzett a napi versenyben.
A pénteki csapatversenyt követően visszatértünk a Világkupa-döntő érdemi részéhez, a nők szlalomjával folytatódott a program. A szikrázó napsütésben rendezett versenyre nem maradt semmi tét, eldőlt a szakági pontverseny, izgalmakra ettől függetlenül se nagyon számíthattunk.
A kombinációs kristálygömb elhódítása után szép búcsúban bízott Wendy Holdener (3.), egy nagyobb billenést kivéve tisztességes alapidőt állított fel. Nastasia Noens (2.) a lankásabb részen valamivel pörgősebben mozgott, a letörésnél pedig összeszedettnek bizonyult, joggal ragadta magához a vezetést szűk 3 tizeddel.
Šárka Strachová (14.) nagyon tompán és csigalassan síelt, elvesztette egy szép idényzárás esélyét.
Mikaela Shiffrin (1.) ismételten külön kategóriát képviselt, szemre tükörsimán végigvitt egy bárki más számára követhetetlen tempót. Csaknem háromnegyed másodperc lett érte jutalma. Frida Hansdotter (6.) nyögvenyelős, bár az előző két versenyhez mérten valamivel épületesebb futamot síelt elsőre. A Shiffrin mögötti világban nagy volt azért a tömörülés, Petra Vlhová (7.) pár elakadást leszámítva helytállt, Veronika Vélez-Zuzulová (5.) pedig speciel még vezetett is odafent, hogy aztán a sok apró korrigálással neki is bőven másodpercen túlra szökkenjen hátránya.
Remek menetével egy aktuális dobogóra is pályázhatott volna, egy baki aztán keresztülhúzta Michelle Gisin számításait. Egész konkrétan az utolsó kapuk egyikét elfeledte a svájci, a vertikális kombináció után egyenesre vette a figurát. Anne-Sophie Barthet (13.) ekkora hibát ugyan nem követett el, nála a krónikus lassúság okozott problémát, nevezetesen 2 másodperces hátrányt. Carmen Thalmann (15.) vette át tőle a sereghajtó pozíciót, a fiatal osztrák végig nagyon bizonytalanul vette a kapukat. Marie-Michéle Gagnon (12.) a letöréshez érve került komoly gondba, súlyos tizedeket bukott, mire kikecmergett belőle. Maria Pietilä-Holmner (9.) valamivel többet mert vállalni, nem beszélve Nina Løsethről (4.), meg is lett érte jutalma, alig csúszott át a másodperces időkülönbségen. Ez a jelen szlalomjában tisztességes hátránynak számít. Resi Stiegler (9.) is elégedettnek tűnt a célban, viszonylag jó tempóban haladt végig stabilan.
A reklámszünetről visszaérve Irene Curtoni mutatta meg, hogyan nem szabad síelni. Idegesen kezdett, majd a görcsös akarás egyensúlyi problémákat generált, minek végén egy kiadós terpesszel tört ki a pályáról. Anna Swenn-Larsson (16.) a meredeken távolra került a kapuktól, Bernadette Schild (18.) szorgosan szedegette a 9-9 tizedeket szektoronként, Erin Mielzynski (19.) túlzottan kimért sízése nem hozhatott eredményt, Emelie Wikström (22.) pedig elsőként került 3 másodpercen kívülre. A sorból kiviláglik, a lányok egymást váltották a tökutolsó pozícióban.
Katharina Truppe (21.) szakította meg a gyászos sorozatot, sok öröme azért nem lehetett ebben. A célba értek közt Chiara Costazza (23.) síelte a leggyengébbet, végig kereste, ám nem találta az ideális ívet a veterán olasz. Jófajta menetből szerencsére nem fogytunk ki, mert bár Christina Geiger (17.) inkább csak a környékén indulók közül emelkedett ki, Julia Grünwald elizgulta a bravúrral kiharcolt VK- döntős szereplést, Lena Dürr (11.) dinamikus sízésével hosszú idő után 2 másodpercen belül ragadt. Federica Brignone (20.) az 500 fölötti pontszám jogán tesztelte kicsit magát szlalomban, egész korrektül tette dolgát. Végezetül a junior-világbajnok, a Világkupa-ponttal is rendelkező német Elisabeth Willibald síelhetett egy keveset. Túl mereven, koncentráltan ment, mígnem középen kapura nem lépett.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svéd után amerikai tréner tűzte a pályát, jelentős eltérést bizony nem tapasztalhattunk a nyomvonalban, az utolsó szektor talán valamivel technikásabbra sikerült.
Costazza (20.) másodjára sem lépett át árnyékán, ha kínlódva is, de legalább a célvonalat meglátta. Wikström látványos esése miatt állhatott még keveset a reklámfelület előtt, a svéd lánynak kutya baja nem lett, oldalán csúszkált jó darabig lejtmenetben. Truppe (17.) már nem kegyelmezett, igaz, a vártnál kevesebbet pakolt előnyére, nem véletlen, hogy Brignone (16.) minden extra nélkül megőrizte fórját. Retúrjegyet váltottak a lányok az élen, Mielzynski (14.) a sorozókapuk körüli bonyodalmak után az alján javított helyzetén, de ez is kevésnek bizonyult Schilddel (13.) szemben, az osztrák 4 aprócska századdal a kanadai előtt maradt. Geigernél (15.) megszakadt ez a sorozat, remek kezdés után középen fél másodpercet kapott, s onnantól már nem volt visszaút számára. Swenn-Larsson (19.) végig lassacskán, csordogált le a célig, ma pont nélkül maradt.
Carmen Thalmann (8.) nevéhez fűződött az első igazán ütős menet. Az aljáig remekelt, ott azonban volt egy necces kapuvétele. A bő 8 tizednyi előny azért jelentős előrelépéssel kecsegtetett. Másodjára is szenvedősre vette a figurát Šárka Strachová (9.), azonnal eladta minden előnyét, a továbbiakban már hiába tartotta az osztrák tempóját.
Anne-Sophie Barthet (7.) nagyon odatette magát a felső szakaszon, gyorsaságát pedig át is tudta menteni a folytatásra. Egy tizeddel növelte előnyét. Marie-Michéle Gagnon (10.) csúszása igencsak dadogott, a pálya második felén már fél másodperc fölé növelte elmaradását. Dürr (12.) nem tudta megismételni első futamos siklását, meg sem állt másodpercnél.
Maria Pietilä-Holmner (6.) megvillantott valamit idén nem igazán jelentkező klasszisából, tisztes tempójába belefért, hogy a lankáson lecsúszkált párszor az ideális ívről. Stiegler (11.) egy szektor alatt elszállt, a másodpercen belüli idő ellenére ezúttal érthetően nem volt boldog.
Reklámszünet után indult Michaela Kirchgasser (5.), s élni is tudott a feljavított pálya nyújtotta előnyökkel. Igaz, mindent beleadott, végsőkig kockáztatott, a pálya végi rontások miatt csak pár százados előnnyel kalkulálhatott. Vlhová (18.) is mindent feltett egy lapra, de kevésbé járt sikerrel. Miután durva késéssorozata tetőpontjaként akrobatikus mozdulattal bírt csak pályán maradni, a pontszerzésre sem maradt esélye.
Frida Hansdotter (3.) dobogón szerette volna ünnepelni szakági győzelmét, ennek megfelelően még az elsőnél is jobban pörgött. Fél másodperccel állt a lista élére. Sokáig nem örvendhetett, Veronika Vélez-Zuzulová (2.) rutinjával szinte tökéletes alsó szektort síelt, kár a letörésnél elbukott súlyos tizedeket. Løseth nagy falatokban, 4-4 tizedével bukta az időt, mígnem a vége felé lába közé nem vett egy kaput.
Wendy Holdener (4.) megharcolt a pályával, kevésbé csúszott tisztán, mint elsőre, így csak a pillanatnyi dobogó aljára volt érdemes. Nastasia Noens csúnya bukást szenvedett a pálya legtetején, belső lécével kiütötte a másikat, ami egy félfordulatos szaltó követett. Beüthette lábát, úgy kellett letámogatni a pályáról. A rövid kényszerszünet sem zavarta meg Mikaela Shiffrint (1.), az amerikai a szokott módon gyilkolta végig menetét, meg sem állt a 2 másodperces időkülönbségnél. Természetesen a második futam tekintetében sem talált legyőzőre.
A verseny részletes statisztikáját a linkre kattintással érhetitek el!
Mikaela Shiffrin egy híján 80 Világkupa-startján már a 20. győzelmét aratta és 30. alkalommal végzett dobogós helyen. Elmondható továbbá, hogy a mögöttünk hagyott szezonban minden olyan szlalomot megnyert, amin el tudott indulni. Szám szerint ötöt. Veronika Vélez-Zuzulová a 25., Frida Hansdotter pedig a 23. dobogójánál tart.
Ahogy azt mondani szokás, kiegyensúlyozott szereplésének köszönhetően nyerte meg a szakági pontversenyt a svéd, összesen hét alkalommal állhatott fel idén dobogóra. A valóság ezzel szemben köztudott, de ne legyünk ünneprontók, elvégre Anja Pärson 2004-es diadala után nyert újra svéd alpesi síző kristálygömböt szlalomban. Vélez-Zuzulová két 3. helyezés után előrébb lépett eggyel, de ha rosszalkodni akarnánk, úgy is írhatnánk, elfecsérelte élete legnagyobb esélyét. Wendy Holdener részéről ez az idény volt a berobbanás éve, joggal, vagy sem, de harmadik számú szlalomosnak mondhatja magát.
A szakági győztes portréja:
Frida Hansdotter
Született: 1985. december 13., Västerås
Klub: Norbergs SLK
Versenyszámai: szlalom, óriás-műlesiklás, parallel
Olimpia: ötödik helyezett (szlalom, Szocsi 2014), 13. helyezett (óriás-műlesiklás, Szocsi 2014), 15. helyezett (szlalom, Vancouver 2010)
Világbajnokság: világbajnoki ezüstérmes (szlalom, Vail 2015), világbajnoki bronzérmes (szlalom, Schladming 2013), csapatban ezüstérmes (Schladming 2013), ötödik helyezett (óriás-műlesiklás, Schladming 2013), nyolcadik helyezett (szlalom, Garmisch-Partenkirchen 2011)
Junior-világbajnokság: 13. helyezett (óriás-műlesiklás)
Világkupa-debütálás: 2004.10.23. Sölden
Világkupa-rajt: 166
Vk- futamgyőzelem: 3 (mindannyiszor szlalomban)
Vk- dobogó: 23 (22 szlalom, 1 parallelverseny, ebből 16-szor 2. helyezett)
Vk- összetett: 5. helyezett (2015/2016), 6. helyezett (2014/2015), 9. helyezett (2008/2009 és 2011/2012), 10. helyezett (2012/2013 és 2013/2014)
Vk- szakági: a szlalom győztese (2015/2016), a szlalom ezüstérmese (2013/2014 és 2014/2015), a szlalom 4. helyezettje (2012/2013)
Európa Kupa: a szlalom szakági ezüstérmese (2010/2011), 8 dobogós helyezés, közte 3 győzelem
További eredményei: kétszeres svéd bajnok (szlalom, 2007 és 2013), kétszeres svéd junior-bajnok, 16 győzelem különféle FIS- versenyeken