Érvényesült a papírforma a Cortina d’Ampezzón rendezett hétvége zárónapján, Lindsey Vonn a maga természetességével diadalmaskodott szuperóriás-műlesiklásban, miután csaknem 7 tizeddel gyorsabbnak bizonyult az amúgy beleköthetetlen menetet teljesítő Tina Weirathert. A dobogó legalsó fokára Viktoria Rebensburg állhatott fel. Mivel Lara Gut a 4. helyen végzett, az amerikai átvette tőle a vezetést az Összetett Világkupában. Miklós Edit megszerezte idei első pontjait a szakágban, 51-es rajtszámmal zárt a 27. pozícióban.
Szikrázó napsütés, fagypont alatti hőmérséklet, komolyabb szélmozgás nélkül. Kell-e ennél több újabban egy igazán jó verseny lebonyolításához? Az Olympia delle Tofane még feltétlenül. A versenynaptár legszebb női lesikló pályáját ezúttal a két szikla találkozásánál kezdték a hölgyek, s a svájci edző tett róla, hogy igazán technikás, élvezetes pályán mérhessék össze tudásukat. 54 síző csatolt lécet a mai napon.
Az ausztrál teniszbajnokság, s az osztrák TV által érthetően privilegizált kitzbüheli szlalom miatt internetes megoldás után kellett néznünk, így előre elnézést tőletek, de az első néhány indulóról csak a számok nyelvén bírunk tudósítani.
Jennifer Piot (26.) vérszegény menete olyan lehet, mint egész tele, a nagy tehetségként beharangozott francia lány igazi berobbanása még várat magára. Tessa Worley (23.) azonnal átvette tőle a vezetést, végig vezetett a pöttöm honfitárs, az óriás-műlesikló részeken gyűjtögette előnye javát. Stacey Cook (8.) síelte meg az igazi alapidőt, csaknem 1 teljes másodpercet osztott ki a franciának. Daniela Merighetti (32.) nemhogy vele, de úgy igazán senkivel sem bírt konkurálni, egy méretes túlcsúszására kapcsolódtunk be a közvetítésbe. Valérie Grenier a két gall lánnyal volt partiban, nem sokkal a cél előtt, egy technikásabb szakaszon ért számára véget a verseny.
Ragnhild Mowinckel (18.) is a pálya végét rontotta el, szinte egálról sikerült beszednie úgy 5 tizedet, hogy az ugratót egész stílusosan teljesítette. Johanna Schnarf tűnt a hazaiak legnagyobb ígéretének, ehhez mérten komoly tempót vállalt, ám egy túlsodródás folyományaként addig harcolt a pályán maradásért, mígnem végképp azon kívül rekedt.
Federica Brignone (9.) óriás-műlesikló tudásának feküdt a nyomvonal, a középső szakaszt ennek megfelelően fölényesen síelte. A végét azonban ő sem tudta normálisan összerakni, így minimális hátránnyal ért végül a célba. Így is ő lett a nap legjobb olasza. Kajsa Kling (6.) hasonló szektoridők után megőrizte előnyét, a számítógép tanúsága szerint közel 10 métert vert az addigi éllovas amerikaira. Elena Curtoni (10.) csúszásában voltak biztató szakaszok, de mint idén oly sokszor, nem akart összeállni a komplett futam. A TOP-10-es eredménnyel persze nincs oka bosszúságra.
Elena Fanchinit (20.) például vastagon megverte, a rutinosabb olasz jó kezdés után nehezen találta az optimális ívet, bőven másodpercen túlra érkezett. Laurenne Ross (14.) menetére nem lehetett panasz, nagy kár, hogy egyetlen térvesztéssel otthagyott majd’ 7 tizedet. Ezt követően zsinórban hárman búcsúztak időnek előtte. Tamara Tippler egy csúnya befékezés után még folytatta, a záró szektorban aztán végleg kint rekedt. A hazaiak is kesereghettek, mert hiába támadta agresszíven a kapukat, s harcolt a pillanatnyi elsőségért, Francesca Marsaglia csúnyán elcsapott egy kaput. Fogta combjait, de saját lábon hagyta el az esés helyszínét. (A tegnapi Svindal- eset után mi már nem ítélünk elhamarkodottan.) A szezont remek formában kezdő, ám sérülése miatt elbizonytalanodó Fabienne Suter volt a Tofane következő áldozata. A pálya alján sorjázó trükkös kombinációkkal gyűlt meg a baja, bár addig is tetemes hátrányt szedett össze.
Elisabeth Görgl (17.) nyitotta a világranglista legjobbjainak sorát. A kanyargós részen sorra követte el a hibákat, rendre besokallt, ennek megfelelően eltűnt szépen a süllyesztőben. Cornelia Hütter (4.) már jóval többet vállalt, okosan gyűjtötte a sebességet, ahol kellett, támadta a pályát. Szűk 3 tizednyi előnnyel élre állt a fiatal osztrák. Ám sokáig nem maradt ott, tett róla Liechtenstein büszkesége. Tina Weirather (2.) menetébe nehezen köthetnénk bele, tiszta íveket húzott aránylag nagy tempó mellett.
Egy stanglit út közben kimozdított helyére, így Lindsey Vonn (1.) röpke leállás után kezdhette csak meg futamát. Ez mit sem zavarta, szokott brutális tempójában szelte át a pályát. Maga a sízés nem ment élményszámba, akadt egy necces kanyar is szokás szerint, de talpon maradt, 69 századot vert egy győzelemre is érdemes menetre. Az első hely sorsa tehát eldőlni látszott megint.
Lara Gut (5.) lécei alacsonyabb tempó mellett is rakoncátlankodtak. Kevéssel a dobogóról is leszorult. Viktoria Rebensburg (3.) zaklatottan síelt végig, ami nem csoda, jelentős tempót vállalt. Egy alkalommal komolyan befékezett, miután eltántorította egy kapu, s az ugratóról is hátulra érkezett, 4 századdal így is megelőzte Hüttert, így befért a dobogóra. Nadia Fanchini (15.) miatt sem tört ki ováció a lelátókon, mind az agresszivitás, mind a precizitás hiányzott sízéséből, bőven 2 másodpercen túl zárt.
Verena Stuffer (19.) sem tudta feledtetni honfitársai betlijét, akart ő becsülettel, de rendre rossz íveket választott. Margot Bailet (38.) a lista legvégére sorolt, köszönhetően egy kiadós fékezésnek. Corinne Suter (7.) bravúrosat síelt, élete legjobb szakági eredményét hozta ez a szép vasárnap. Larisa Yurkiw (12.) teljesítménye Szuper-G-ben is kezd tiszteletet parancsoló lenni, egy ronda lecsúszással együtt. Priska Nufer (36.) ezúttal a pontszerzéstől is távolkerült, nemcsak az ideális nyomvonaltól. Ilka Štuhec (13.) léctartása időközönként instabillá lett, összességében korrekt csúszást mutatott be. Stephanie Venier (10.) nagyobb hibák nélkül, keményen síelte végig a pályát, lesiklás után egy másik szakágban is begyűjtött idén egy TOP-10-helyezést. Mirjam Puchner (24.) nem tudta megőrzi jó alapsebességét a lankásabb részekre.
Mintha mi sem történt volna, harmincon túlról is sorjáztak a pontszerzések. S a kiesések, 53 sízőből negyvenen érték el a célvonalat. A francia Romane Miradoli (25.) és Joana Hählen (22.) óvatoskodóbb menete után Sofia Goggia (15.) vadóc stílusával tüzelte fel kicsit a nézőközönséget. Az amerikai Anna Marno (30.) életében először szerzett pontot a Világkupában. Az osztrák Ramona Siebenhofer (20.) és Alice McKennis (28.) menete után jó darabig nem láthattunk pontot érő csúszást, egészen az 51-es rajtszámmal érkező Miklós Editig (27.). Első szektorban pár századnyi hátrányból indult, tempójával az időmérési pontokon nem volt gond, vélhetően a technikásabb kanyarokkal gyűlhetett meg a baja. Akárhogyan is történt, 3,22-es hátránnyal simán be lehetett ma férni a pontszerző helyekre, Edit idén elsőként mondhatta ezt el magáról Szuper-G-ben. Rögvest utána Klára Křížová (29.) csatlakozott még hozzá.
A verseny részletes statisztikájáért kattints a linkre!
Lindsey Vonn 75. Világkupa-győzelmét aratta a mai napon, ebből a 27-iket Szuper-G-ben, mindkettő abszolút rekord a maga nemében. Tina Weirather 23., Viktoria Rebensburg pedig 26. alkalommal állhatott dobogóra a Világkupában.
A szakágit toronymagasan, futamgyőzelemnyi előnnyel vezeti az amerikai, aki mai sikerével 45 ponttal magához ragadta a vezetést összetettben is.
Jövő hétvégén Maribor rendez Világkupát, ha az időjárás is engedi, mégpedig szombaton óriás-műlesiklásban, vasárnap szlalomban csapnak össze a nők.